ویژگی های لباسکار خوب چیست؟

ویژگی های لباسکار خوب چیست؟

1400/2/26 566 0

ویژگی های لباسکار خوب چیست؟

استاندارد های لباسکار

همه ما بیشترین زمانی که در طول روز صرف می‌کنیم، در محیط کاری خودمان است. پس باید لباسی داشته باشیم که نسبت به شرایطی که در آن هستیم، آزادی عمل و راحتی داشته باشد. لباس کار را بر اساس کاری که دارید باید انتخاب کنید. اگر در محیط صنعتی هستید، باید لباس کاری را که کاملا با محیط شما همخوانی دارد، انتخاب کنید. مثلا لباس کار با استین‌های کوتاه برای محیط‌هایی که نیاز است مدام آستین خود را بالا بزنید کاربرد دارد.
لباس کار باید کاملا اندازه شما باشد تا در آن احساس راحتی کنید. دوخت لباس کار اهمیت ویژه ای دارد. به هیچ عنوان نباید لباس کارهای باز و یا پاره را استفاده کنید چرا که ممکن است در طی استفاده از ماشین آلات، قسمت‌های پاره یا باز لباس در دستگاه گیر کند و خطر ایجاد کند. حتما دیده اید خیلی از افراد مخصوصا در رستوران‌ها از تی شرت تبلیغاتی برای پوشش خود استفاده میکنند..
لباس کار افرادی که با حریق در ارتباط اند باید ضد آتش باشد تا خطر جانی برای آن‌ها نداشته باشد. به طور کلی جنس پارچه لباس کار نیز مربوط به نوع کار افراد می‌باشد. مثلا برای کسی که نقاش است، بهتر است لباس کاری که انتخاب می‌کند، شستشوی راحتی داشته باشد. برای یک تعمیرکار تاسیساتی بهتر است لباس‌های دو بنده ای که گردش هوای خوبی دارد، انتخاب شود تا فرد دچار تعریق نشود.
به طور کلی یک لباس کار خوب باید:
1.    گشاد یا تنگ نباشد.
2.    درزهای آن دوبار با چرخ خیاطی دوخته شده باشد.
3.    پارگی نداشته باشد.
4.    بهتر است یکسره باشد و دکمه‌های کمتری داشته باشد.
5.    اگر فرد با مواد خورنده و ازمایشگاهی در ارتباط است باید از لباسی استفاده کند که حتی آب و گاز هم نتواند در آن نفوذ کند.
6.    لباس کار باید فرد را از خطرات احتمالی دور کند.
7.    جنس پارچه ای که دارد متناسب با محل کار باشد.

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر